MUĞLA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0 505 493 39 29

HABERLER

Muğla Zirve Dağcılık

Yazıköy-Knidos Sportif Doğa Yürüyüşü (Datça-17.03.2024)

- +

ÖNEMLİ ! Değerli üyelerimiz ve katılımcılarımız ! Etkinliğe ilişkin hususların yer aldığı bilgilendirmenin tamamını lütfen okuyunuz. Etkinliğe katılanların, etkinlik duyurusunu okuyup, tüm hususları onayladıkları kabul edilir. Etkinliğimiz gezi, turistik seyahat ve benzeri etkinlik olmayıp sportif doğa yürüyüşüdür.
ÖNEMLİ ! Cumartesi ve sonrasında yapılan iptallerden araç ayarlandığı için diğer katılımcıları mağdur etmemek için ücret talep edilir.
ÖNEMLİ ! Özel araçla katılımcı alınmayacaktır.
ÖNEMLİ ! Etkinlik sonunda Knidos’ta yemek yemek isteyenler için restoranla görüşülmüş olup, kayıt sırasında bilgi alabilirsiniz.
ÖNEMLİ ! Etkinlik sonunda Knidos antik kentinden geçildiği için giriş ücreti istenebilmektedir. Her ihtimale karşı müzekart bulundurunuz. Müzekart’ı mobil olarak da alabilirsiniz. 60 TL’dir.

ROTA, İLETİŞİM, FAALİYET BİLGİLERİ :
Tarih ve Saat : 17.03.2024 – 07:00 (Hareket saatinden 5 dakika önce kalkış yerinde olmanızı rica ederiz.)
Kayıt ve Bilgi İçin Aranacak Kişi: Sefa Oral – 0533 717 2893 (Ayrıntılı Bilgi Alabilirsiniz)
Yürünecek Rota: Yazıköy-Knidos
Mesafe, Süre ve Zorluk : 13 Km – 5-6 saat – KOLAY (Sürekli Katılımcılarımız İçin)
Toplanma ve Kalkış Yeri: Muğla Anadolu Lisesi (Şehit Altuğ Pek Anadolu Lisesi) yanı, Ahmet Taner Kışlalı Parkı. (Hareket noktası dışında sadece Yücelen Hastanesi durağından katılımcı alınacaktır)
Etkinlik Sorumlusu: Seyfi Ferek
Yürüyüş Liderleri: Ferdi Günay, Erdem Yeter, Sefa Oral
Rehber : Ferdi Günay
Kayıt Şekli: Üyelerimizin ve sürekli katılımcılarımızın WhatsApp aracılığı ile, yeni katılacak olanların ise yukarıda belirtilen numarayı 15 Mart 2024 Cuma günü saat 15:00’e kadar arayıp gerekli bilgileri (Ad-Soyad-TC Kimlik No-Telefon-Kan gurubu-Acil durumda aranacak kişi ve telefonu) iletmeleri ve katılım için onay almaları gerekmektedir.
Önemli Not : “Sosyal Medyadan Yapılan İşaretletmeler Katılım İçin Yeterli Değildir.”

KATILIMCILARDA BULUNMASI GEREKEN MALZEMELER;
1- Üyelerimizde lisans
2- Bileği saran yürüyüş ayakkabısı veya bot
3- Sırt çantası
4- Mevsimlik kıyafetler (yedek kıyafet)
5- Yağmurlu havalar için Yağmurluk
6- En az 2 litre su
7- Öğle yemeği için kumanya. (kuruyemiş, meyve, içecek v.b.)
8- Baton
9- Kafa Feneri
10- Kişisel İlk Yardım Çantası
11-Sulu etkinlikler için mayo, havlu, güneş kremi v.b.
12- Kullandığınız ilaçlarınız varsa ilaçlarınız
ROTA BİLGİLENDİRMESİ: Değerli Üyelerimiz, Katılımcılarımız ve Takipçilerimiz, Yürüyüş rotamız Datça Yazıköy’den başlayacak ve sürekli yürüyen sporcularımız için biraz keyif rotası olacaktır. Yeni katılımcılarımız için ise bir tanışma rotası olan bu parkur deniz kenarından geçen patikalardan ve çok dik olmayan birkaç çıkıştan oluşmaktadır. Yürüyüşümüz Knidos şehrinde sonlanacak ve burada isteyenler yemeklerini yerken isteyenler zamanın uygun olması halinde Akdeniz ve Ege’nin karışmayan sularını görebileceğimiz Deveboynu Feneri’ne çıkabilecek, isteyenler ise yüzebilecektir. Etkinlik sorumlusu ve/veya rehber etkinlikte, rotanın durumu, hava koşulları, yol özellikleri ve katılımcıların durumuna göre değişiklik yapabilir.
GENEL HUSUSLAR ve KURALLAR:
1-Sabah kahvaltı molası verilecek olup, simit ve ilk çaylar ikramımızdır. Bunun dışında kahvaltılık getirip tüketebilirsiniz. Öğle yemeği için kumanyanızı ve atıştırmalıklarınızı kendiniz getirmeniz gerekmektedir.
2- Araç dolduğunda yedek katılımcı alınır, 2. ve daha fazla araçlık yeterli katılımcı olursa 2. ve daha fazla araç ayarlanır. Geç katılım bildirimlerinde araçta yer varsa katılımcı kabul edilebilir.
3- Muğla Zirve Dağcılık tarafından düzenlenen bu etkinlik, Türkiye Dağcılık Federasyonu ve Gençlik Spor İl Müdürlüğünden onaylıdır. Faaliyet, gezi veya turizm faaliyeti olmayıp, ticari bir amacı olmayan sportif doğa yürüyüşüdür. Bu nedenle bu etkinliğe kulüp üyelerimiz ve aday üyelerimiz katılabilir. Yeni katılacak olanlar aday üye formunu etkinlik günü doldurabilir. Üye olmayanlar 3 kereye mahsus misafir olarak kabul edilir, sonrasında başvuru yapılması halinde yönetim kurulunun uygun bulması durumunda üye yapılır.
4-Etkinliğimiz, doğa yürüyüşü konusunda sıkıntı yaşayanların, doğada tedavisi güç olan hastalıklara sahip olanların (epilepsi, kalp, tansiyon v.b.) katılımına uygun değildir. Bu hastalıklara sahip olmadıklarına dair katılımcılara form imzalatılır. Yanlış bilgi verilmesi durumunda sorumluluk katılımcıya aittir. Kondisyonu rota için yeterli olmayanlar yürüyüşe alınmayabilir.
5- Yürüyüşümüz her türlü hava şartında yerine getirilir, hava şartlarına göre malzeme temin etmek katılımcıların kendi sorumluluğundadır.
6- Etkinliğe kendi sağlığınız için bilekli bir yürüyüş ayakkabısı veya bilekli topuksuz bir bot ile katılmanız gerekir. Katılımcıların kendi sağlıklarını korumak ve gurubun yürüyüş temposunu bozmamak için parkura göre uygun ayakkabısı olmayanlar yürüyüşe kabul edilmeyebilir.
7- Etkinliğimiz süresince sigara ve alkol tüketimine izin verilmez.
8- Katılımcılar çöplerini kendileri taşırlar ve doğada kesinlikle çöp bırakılmaz.
9- Doğaya stres ve ayak izleri dışında hiç bir şey bırakılmaz, doğadan da huzur ve anı dışında hiç bir şey alınmaz.
10- Etkinliğe katılımda aidatını tam ödeyen üyelere ve sporculara ayrıcalık tanınır.
11- Lütfen araç tutması v.b. durumunuz varsa ilaç alınız.
12- Grubun temposu ve şartlara göre rehber ve etkinlik sorumlusu yürüyüş rotasında değişiklik temposu ve şartlara göre rehber ve etkinlik sorumlusu yürüyüş rotasında değişiklik yapabilir. Etkinlik süresince etkinlik sorumlusu ve rehberin tüm uyarılarına riayet edilir.
13- Muğla Zirve Dağcılık ticari bir işletme olmayıp bir spor kulübüdür. Etkinlikte görev alan kişiler gönüllülük esası ile çalışır. Araç için ödenecek ücret katılımcı sayısına bölünerek katılımcının ödeyeceği katılım bedeli belirlenir.
14- GRUP KURALLARINA UYMAYANLAR BİR DAHA ETKİNLİKLERİMİZE KABUL EDİLMEZ

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.