MUĞLA HAVA DURUMU
BİZE ULAŞIN 0 505 493 39 29

HABERLER

Muğla Zirve Dağcılık

Fikret Emre’yi Anma ve Mendos Dağı Dağcılık Şenliği (12.05.2024)

- +

ÖNEMLİ ! Değerli üyelerimiz ve katılımcılarımız! Etkinliğe ilişkin hususların yer aldığı bilgilendirmenin tamamını lütfen okuyunuz. Etkinliğe katılanların, etkinlik duyurusunu okuyup, tüm hususları onayladıkları kabul edilir. Etkinliğimiz gezi, turistik seyahat ve benzeri etkinlik olmayıp sportif doğa yürüyüşüdür.

ÖNEMLİ ! Cumartesi ve sonrasında yapılan iptallerden araç ayarlandığı için diğer katılımcıları mağdur etmemek için ücret talep edilir.

FİKRET EMRE’Yİ ANMA VE MENDOS DAĞI DAĞCILIK ŞENLİĞİ

ÖNEMLİ: KAMPLI ETKİNLİK SADECE ÜYELERİMİZE AÇIKTIR

ÖNEMLİ: Kamplı etkinlik için araç kaldırılmayacaktır. Kamplı etkinliğe katılacaklar özel araçlarıyla gidecek olup, araç konusunda irtibat kurulacaktır.

ROTA, İLETİŞİM, FAALİYET BİLGİLERİ :
Günübirlik için Tarih ve Saat : 12 Mayıs 2024 – 06:30
Kamplı için Tarih ve saat: 10 veya 11 Mayıs 2024 (Saat katılımcılarca belirlenecektir)
Yolda klasik kahvaltımızı gerçekleştireceğiz, 1 Muğla Simidi bizden olup sizler de kahvaltılıklarınızı getirebilirsiniz.
Kayıt ve Bilgi İçin Aranacak Kişi:
Günübirlik katılım için: Sefa Oral – 0 533 717 28 93 (Ayrıntılı Bilgi Alabilirsiniz)
Kamplı katılım için: Erdem Yeter – 0 505 935 99 77 (Ayrıntılı Bilgi Alabilirsiniz)
Yürünecek Rota: Nohut Yaylası – Mendos Zirve
Uzunluk, Süre ve Zorluk : 8-9 Km – 4-5 saat – Orta (Sürekli Katılımcılarımız İçin)
Toplanma ve Kalkış Yeri: Muğla Anadolu Lisesi (Şehit Altuğ Pek Anadolu Lisesi) yanı, Ahmet Taner Kışlalı Parkı. (Hareket noktası dışında sadece Yücelen Hastanesi durağından katılımcı alınacaktır)
Muğla Zirve için Etkinlik Sorumlusu: Seyfi Ferek
Faaliyet için Grup Sorumlusu: Dilaver Ercan (Fethiye Zirve)
Yürüyüş Liderleri: Erdem Yeter – Sefa Oral – Erkan Güngör – Süleyman Çelik – Veli Acar
Rehber : Veli Acar – Ümit Dilsiz

Kayıt Şekli: Günübirlik katılım için Sefa Oral ile, Kamplı katılım için Erdem Yeter ile iletişim kurmak üzere, Üyelerimizin ve sürekli katılımcılarımızın WhatsApp aracılığı ile, yeni katılacak olanların ise yukarıda belirtilen numarayı 10 Mayıs 2024 Cuma günü saat 15:00’e kadar arayıp gerekli bilgileri (Ad-Soyad-TC Kimlik No-Telefon-Kan gurubu-Acil durumda aranacak kişi ve telefonu) iletmeleri ve katılım için onay almaları gerekmektedir.
Önemli Not : “Sosyal Medyadan Yapılan İşaretletmeler Katılım İçin Yeterli Değildir.”

KATILIMCILARDA BULUNMASI GEREKEN MALZEMELER;
1- Üyelerimizde lisans
2- Bileği saran yürüyüş ayakkabısı veya bot
3- Sırt çantası
4- Mevsimlik kıyafetler (yedek kıyafet)
5- Yağmurluk
6- En az 2 litre su
7- Öğle yemeği için kumanya. (kuruyemiş, meyve, içecek v.b.)
8- Baton
9- Kafa Feneri
10- Kişisel İlk Yardım Çantası
11-Sulu etkinlikler için mayo, havlu, güneş kremi v.b.
12- Kullandığınız ilaçlarınız varsa ilaçlarınız
13- Kamplı etkinliğe katılacaklar için uygun çadır, uyku tulumu, mat, yeteri kadar yiyecek, içecek

ROTA BİLGİLENDİRMESİ: Bu hafta sizlerle Fethiye Zirve ve Likya Dağcılık ev sahipliğinde, Muğla Zirve, Marmaris Zirve, Bodrum Zirve, Kuşadası Zirve kulüplerinin katılımı ile Fikret Emre’yi anma ve Mendos Dağı Dağcılık şenliğine gidiyoruz. Kamplı gideceklerle 10 veya 11 Mayıs günü kamp alanına yerleşiyoruz ve eğer yetişirsek Cumartesi günü Nohut Ovasının doğu yakasındaki vadiden dere yatağından yola girip yol sonuna kadar Göğben köyü üzerinde soldan patikaya girip zirve altındaki ovaya varacağız ve Mendos batı yamacından Fethiye, Ölüdeniz manzarasından Nohut Ovasına dönüş yapacağız. Pazar günü günübirlik gelenlerle birlikte Nohut Ovasından başlayıp klasik rotadan Mendos zirve yapacağız, anma programı yapıldıktan sonra kamp alanına iniş yapacağız. Etkinlik sonunda Ölüdeniz’de en az 1,5 saat yüzme ve yemek molası verilecektir. Grubun temposu ve şartlara göre Rehber ve etkinlik sorumlusu Yürüyüş rotasında ve programda değişiklik yapabilir.

GENEL HUSUSLAR ve KURALLAR:
1-Sabah kahvaltı molası verilecek olup, simit ve ilk çaylar ikramımızdır. Bunun dışında kahvaltılık getirip tüketebilirsiniz. Öğle yemeği için kumanyanızı ve atıştırmalıklarınızı kendiniz getirmeniz gerekmektedir.
2- Araç dolduğunda yedek katılımcı alınır, 2. ve daha fazla araçlık yeterli katılımcı olursa 2. ve daha fazla araç ayarlanır. Geç katılım bildirimlerinde araçta yer varsa katılımcı kabul edilebilir.
3- Muğla Zirve Dağcılık tarafından düzenlenen bu etkinlik, Türkiye Dağcılık Federasyonu ve Gençlik Spor İl Müdürlüğünden onaylıdır. Faaliyet, gezi veya turizm faaliyeti olmayıp, ticari bir amacı olmayan sportif doğa yürüyüşüdür. Bu nedenle bu etkinliğe kulüp üyelerimiz ve aday üyelerimiz katılabilir. Yeni katılacak olanlar aday üye formunu etkinlik günü doldurabilir. Üye olmayanlar 3 kereye mahsus misafir olarak kabul edilir, sonrasında başvuru yapılması halinde yönetim kurulunun uygun bulması durumunda üye yapılır.
4-Etkinliğimiz, doğa yürüyüşü konusunda sıkıntı yaşayanların, doğada tedavisi güç olan hastalıklara sahip olanların (epilepsi, kalp, tansiyon v.b.) katılımına uygun değildir. Bu hastalıklara sahip olmadıklarına dair katılımcılara form imzalatılır. Yanlış bilgi verilmesi durumunda sorumluluk katılımcıya aittir. Kondisyonu rota için yeterli olmayanlar yürüyüşe alınmayabilir.
5- Yürüyüşümüz her türlü hava şartında yerine getirilir, hava şartlarına göre malzeme temin etmek katılımcıların kendi sorumluluğundadır.
6- Etkinliğe kendi sağlığınız için bilekli bir yürüyüş ayakkabısı veya bilekli topuksuz bir bot ile katılmanız gerekir. Katılımcıların kendi sağlıklarını korumak ve gurubun yürüyüş temposunu bozmamak için parkura göre uygun ayakkabısı olmayanlar yürüyüşe kabul edilmeyebilir.
7- Etkinliğimiz süresince sigara ve alkol tüketimine izin verilmez.
8- Katılımcılar çöplerini kendileri taşırlar ve doğada kesinlikle çöp bırakılmaz.
9- Doğaya stres ve ayak izleri dışında hiç bir şey bırakılmaz, doğadan da huzur ve anı dışında hiç bir şey alınmaz.
10- Etkinliğe katılımda aidatını tam ödeyen üyelere ve sporculara ayrıcalık tanınır.
11- Lütfen araç tutması v.b. durumunuz varsa ilaç alınız.
12- Grubun temposu ve şartlara göre rehber ve etkinlik sorumlusu yürüyüş rotasında değişiklik temposu ve şartlara göre rehber ve etkinlik sorumlusu yürüyüş rotasında değişiklik yapabilir. Etkinlik süresince etkinlik sorumlusu ve rehberin tüm uyarılarına riayet edilir.
13- Muğla Zirve Dağcılık ticari bir işletme olmayıp bir spor kulübüdür. Etkinlikte görev alan kişiler gönüllülük esası ile çalışır. Araç için ödenecek ücret katılımcı sayısına bölünerek katılımcının ödeyeceği katılım bedeli belirlenir.
14- GRUP KURALLARINA UYMAYANLAR BİR DAHA ETKİNLİKLERİMİZE KABUL EDİLMEZ

YORUM GÖNDERYorumlarınızı göndermek için alt kısımdaki formu kullanabilirsiniz.